toggle mobile navigation

Adamson, Paula - 8-03 Boys Advisory, Middle School Library and Resource Teacher
Aderman, Hannah - TNC Student Services Coordinator
Baughman, Jim - Database Administrator
Baylor, Amber - TNC 3rd Grade Support Teacher - Owens
Beard, Davion - TNC 4th Grade Support Teacher - Scarfo
Beaumont, Sara - Communications Specialist
Becker, Alli - M.S. Special Ed. Teacher and M.S. Admin Support
Becker, Andrew - 7th/8th Dean of Curr. & Inst. | 7th Math | 8th WoG | 7-02 Co-Advisory Boys
Borum, Julie - K5 Support Teacher
Buford, Traneka - TNC K3 Teacher
Bollox, Nigeria - TNC K5 Support Teacher
Carr, Jacarrie - 8-02 Boys Advisory, Alumni Support and Middle School Support
Christensen, Jimmy - TNC Physical Education Teacher
Clapp, Melissa - TNC 2nd Grade Teacher
Cook, Michelle - K4 Support Teacher - E. Keese
Daffner, Kelsi - 4th Grade Teacher
Datka, Jim - Director of Graduate and Spiritual Support
Datka, John - 1st Grade Support Teacher - Owens
Datka, Katie - TNC 6th Grade Teacher
Davi, Andreas - Physical Education Teacher
Davis, Cecilia - Administrative Assistant to Christine Safranek
Detro, Sarah - TNC K5 Co-Teacher - Bullox
Dills, Megan - K5 Teacher
Dooley, Dylan - Middle School Office Manager
Dunsmoor, Levi - 5-01 Boys Advisory & 5th/6th Science
Eastburn, Tracy - Educational Consultant
Eggers, Emily - Mission Advancement Associate
Enters, Maggie - Development and Communications Specialist
Ferch, Jenelle - 3rd Grade Teacher
Ferch, Susan - 2nd Grade Teacher
Glosson, Krystal - TNC K3 Teacher
Glosson, Azarea - TNC K3 Support Teacher - K. Glosson
Gnewuch, Beth - DA Coordinator
Goins, Raven - 3rd Grade Support Teacher - J. Ferch
Granberg, Kelly - TNC K4 Teacher
Gruennert, Mollie - Special Education Middle School Replacement Curriculum
Guenther, Rachel - TNC K3 Program Director
Guzman, Kerry - TNC K4 Teacher
Hanley, Maureen - Title I 3rd-5th Grades Reading Teacher
Hannemann, Rebecca - Director of Student Services
Harps, Connie - TNC K3 Teacher
Harvey, Charita - Assistant Director of Kindergarten
Harvey, Charquita - 5-02 Girls Advisory, MCFI M.S. Liaison and M.S. Support
Haynes, Jomoni - K4 Teacher
Hein, Rev. James - Lead Pastor
Hein, Katie - 7-03 Girls Advisory, Exec. Assistant to the Superintendent
Hodgson, Amber - TNC 1st Grade Teacher
Hoerres, Jayda - 8-02 Girls Advisory & 8th Math Teacher
Holtz, Rachel - TNC Learning Lab Coordinator
Hunt, Chardanay - TNC K4 Support Teacher
Hunt, Angela - TNC Office Manager and Outside Events Administrator
Ingram, James - Aftercare Support
Jackson, Keri - K4 Support Teacher - Haynes
Jeske, Carol - Director of Music
Jeske, Rev. Mark - Senior Pastor
Johnson, Candacee - 8-03 Girls Advisory and M.S. Enrichment Teacher
Johnson, Erin - Principal - Main Campus
Johnson, Tanya - Financial Assistant and Bus Driver
Jones, Darlene - Middle School Dance, Junior Choir and Church Musician
Jones, Sandra - TNC K3 Support Teacher
Jurss, Jordyn - 5-01 Girls Advisory and 5th Math
Kjenstad, Aaron - 5 & 6 Social Studies Teacher
Keese, Sue - Primary Special Education Teacher
Keese, Erin - K4 Teacher
Kemp, Fathia - TNC K3 Support Teacher - Kemp
Kemp, Faye - TNC K3 Teacher
Kinziger, Emily - TNC Title I Teacher
Klabon, Quinton - Development & Communications Associate
Knepel, Amy - Special Education Teacher
Kock, Seth - Athletic Director
Krumbein, Jeff - Minister of Music
Laird, Stephanie - 3rd Grade Co-Teacher - Schmidt
Lamas, Stephanie - Lamas Dyslexia Tutoring
Langebartels, Peter - 8-01 Boys Advisory & 7th/8th Science Teacher
Lathan, Bonita - Kindergarten & Primary Grades Office Assistant
Laurila, Kathy - K/Primary SPED Support Teacher
Lautz, Fred - Executive Director
Lawrenz, Moe - Community Development Coordinator
Lawton, Bryan - Before Care/Aftercare Support
Leistekow, Kathryn - 4th Grade Support Teacher - Daffner
Leyrer, Rev. Daniel - Pastor of Education
Loper, Geoff - 7-01 Boys Advisory, 7th Push-In Teacher and 7th Math Teacher
Luehring, Jessica - 5th/6th Co-Dean
Mandeville, Garrett - Director of Middle School
Martens, Jodie - Christian Family Solutions Counseling Program Supervisor
Massey, Amber - 2nd Grade Support Teacher - S. Ferch
Mather, Amanda - TNC 2nd Grade Support Teacher - Clapp
McGhee, Kemicka - 2nd Grade Support Teacher - Mentzel, Aftercare Coordinator
Mentzel, Jordan - 2nd Grade Teacher
Merriweather, Damikius - TNC 6th Grade Support Teacher - Datka
Metzger, Joshua - 7-02 Girls Advisory & 7th/8th Word of God
Metzger, Rebecca - 6-02 Girls Advisory & 6th ELA
Meyer, Lance - Youth Ministry | Alumni Relations | Coaching & Athletics Support | Bus Driver
Miller, Jenny - 6-02 Boys Advisory & 6th Math
Moore, Andrea - Finance Assistant
Neal, Letriana - Assistant to Behavioral Deans
Neely, Phillip - 1st Grade Support Teacher - Washington
Neumann, Rachel - Athletics Support
O’Brien, Sandy - Expansion Coordinator
O’Laire, Sandra - K4 Teacher
Oberg-Sutton, Pamela - Middle School Office Assistant
Owens, Melanie - 1st Grade Teacher
Owens, Sarina - TNC 3rd Grade Teacher
Petermann, Ann - K4 Support Teacher - O’Laire
Petermann, Jim - Enrollment Coordinator
Peterson, Kim - Speech & Language Pathologist
Powell, Jamaro - TNC 5th Grade Support Teacher - Toliver
Price, Mariah - TNC K4 Support Teacher - Granberg
Randazzo, Alexander - Music Director to Choir
Rathje, Katelyn - TNC K5 Teacher
Rehm, JoyLyn - Title I K/Primary Grades Reading Teacher
Reinhardt, Bradley - 7-03 Boys Advisory, 7th/8th Social Studies
Reuter, Jayne - Controller
Richter, April - Principal - North Campus
Ricke, Micah - 7-02 Boys Advisory, 7th/8th Word of God, M.S. Enrichment Teacher
Rivas, Brandyce - 4th Grade Support Teacher - Rixe
Rixe, Mary - 4th Grade Teacher
Rodriguez, Leah - Primary Grades Library Coordinator
Roemer, Sara - Director of Communications
Rosenow, Stephanie - Middle School Special Education Teacher
Rouse, Lisa - North Campus Academic Dean K4 - 4th Grades
Safranek, Christine - Director of Mission Advancement
Sass, Emily - TNC Special Education Teacher
Saugstad, Doug - Director of Facilities
Saugstad, Tracy - Director of School Operations
Scarfo, Anna - TNC 4th Grade Teacher
Schmidt, Rebecca - 3rd grade Co-Teacher - Laird
Schuessler, Meg - Art Teacher
Schultz, Courtney - Manager of Advancement Operations
Shelton, Ebony - K5 Teacher
Shorts, Jamie - Student Activities Coordinator
Sima, Mack - Communications Intern
Smessaert, Maria - Director of Primary Grades
Smith, Martin - Production Manager
Smith, Shelley - TNC 1st Grade Support Teacher - Hodgson
Speerschneider, Mark - Facilities Maintenance Manager
Speerschneider, Nell - Member Care & Programming Coordinator
Spencer, Barry - Director of Operations
Spencer, Lindy - Church Administrative Assistant
Stark, Cherry - Alumni Ministry Assistant
Steinberg, Rebecca - TNC Music & Art/Ind. Music Lessons
Stielow, Kurt - 5th/6th Dean of Ins. & Curriculum & 6th Math
Straseske, Raenell - Primary Grades Special Education Support
Street, Tiffany - K5 Support Teacher - Wegner
Theiler, Alexandra - 7-01 Girls Advisory & 7th ELA
Toliver, Brittany - TNC 5th Grade Teacher
Troutman, Laura - Finance Assistant & Lunch Program Director
Tyson, Henry - 7th/8th Dean of Students | Superintendent
Tyson, Laura - 6-01 Girls Advisory & 5th/6th Word of God
Uptgrow, Detrice - K5 Support Teacher - Dills
Vinson, Rasheed - TNC Director of Operations
Ware, Shirley - Lunch Scanner
Washington, Delicia - 1st Grade Teacher
Watson, Maria - Donor Relations Officer
Wegner, Abby - K5 Teacher
Wegner, Kristy - Director of Kindergarten
Weiss, Kathy - Title I K/Primary Grades Math Teacher
Wiechmann, Anna - 8-01 Girls Advisory & 8th ELA
Wiesler, Kary - School Nurse
Wilder, Jackie - Office Manager
Young, LaToya - 5-02 Boys Advisory & 5th ELA
Young, Val - Parent Support Coordinator
Zietlow, Rachel - TNC K5 Support Teacher - Rathje